Çelik Baca İzolasyonu

Isıtma sistemleri dur kalk çalışma prensibiyle çalıştıklarından, sistemin durması sırasında ısınan baca dış hava sıcaklık farkından soğumaktadır. Isıtma sisteminin sıcaklığını korumak ve soğumayı geciktirmek ve bacayı yangına karşı mukavemetli hale gitirmek, için yanmaz yalıtım maddesi olan taş yünü veya seramik yünü ile izole edilir. Sıcaklığını koruyan baca, ısıtma sisteminin iyi çalışmasını sağladığı gibi yoğuşmaya da neden olmamakta, böylece hem bacanın ömrü artmakta hem de enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Tesislere yapılan mekanik tesisat ve havalandırma sistemlerinin her türlü izalasyon uygulamalarını yapıyoruz.

 • Boru izolasyonları
  - Flex kaplama
  - Galvanez sac kaplama
  - Alüminyum sac kaplama
 • Kanal İzolasyonları
  - Cam yünü kaplama
  - Taş yünü kaplama
  - Galvaniz sac kaplama

 

Taşyünü; Bazalt, diyabaz, dolomit gibi kayaların ergitilerek püskürtüldükten ve bakalit ile karıştırılıp daha sonra özel işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilen mineral yün çeşididir. Isı yalıtımı kadar ses yalıtımı uygulamalarında da mükemmel sonuçlar veren taşyünü, gerek yaşam konforunu yükselten gerekse enerji tasarrufu sağlayan bir unsur olarak hem kullanıcıların bilinçlemesi hem de yönetmeliklerin yükseltilmesi ile yaygınlaşmıştır. Yangına olan direnci ile yangına karşı yapılarınızı güçlü kılan taşyünü pek çok çeşitte sunulmaktadır.

Cam Yünü İzolasyon Malzemeleri

 • Çatı Şiltesi
  Kalınlık: 8-10-12-14 cm
  Ebat: 120x1000-800-750-600 cm
  Çıplak,alüminyum folyo
  Kullanım Alanları:
  Her türlü ahşap oturtma, metal çatı ve sandviç çatılar, tavuk çiftliği ve hayvan barınakları,güneş kolektörlerinde ısı ve ses yalıtımı amacıyla.

 

 • Duvar Levhası
  Kalınlık: 3-5 cm
  Ebat: 60x120 cm
  Kaplama Cinsi:Çıplak
  Kullanım Alanları:
  İki duvar elemanı arasında su itici silikonlu ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak, çift cidarlı sandviç duvar panellerinde, akustik amaçlı uygulamalarda.
 • Klima Şiltesi
  Kalınlık: 5 cm
  Ebat:110x1000 cm
  Kaplama Cinsi:Alüminyum folyo
  Kullanım Alanları:Havalandırma ve klima kanallarının dıştan ısı yalıtımında
  *Şilte boyunca folyo kenarlarında 5 cm bindirme payı bulunmaktadır.
 • Klima Levhası
  Kalınlık:2-2.5-3-5 cm
  60x120 cm
  Kaplama Cinsi:Çıplak alüminyum folyo, camtülü.
  Kullanım Alanları:Havalandırma ve klima kanallarının dıştan ısı yalıtımı ile içten ısı ve ses yalıtımı amacıyla.
Prefabrik Boru
¼" (15 mm)' den 14" (356 mm)' ye kadar boru çaplarında, 25 mm'den 100 mm'ye kadar et kalınlıklarında üretilir. Çıplak veya alüminyum folyo kaplıdır.
Kullanım Alanları:
250º C sıcaklığa kadar tesisatların ısı yalıtımında, sanayi, kalorifer, merkezi ısıtma ve güneş enerjisi tesisatlarında boruların terlemeye ve donmaya karşı korunmasında, basınçlı su borularında titreşime ve sese karşı.

Akustik Malzemeler

PİRAMİTLER

 • Piramit formlu köpükler gözenekleri açık, ses yutma özelliği olan ve uluslararası yanmazlık standartlarına uygun ses yalıtım malzemeleridir.
  Piramit yüzeyleri sayesinde her yüzde aynı seviyede termal yalıtım ve ses emme seviyesine sahiptirler.
  Görünen iç mekanların yüzey uygulamalarında, endüstriyelalanlarda, radyo ve kayıt stüdyolarında, eğlence yerlerinde, konferans salonlarında, jenaratör dairelerinde, kompresörlerde, bekleme salonlarında vb. çok geniş kullanım alanlarına sahiptir.

 

 • LAMİNASYONLU AKUSTİK KÖPÜKLER
  Havadan gelen sesi yüksek düzeyde emme gücüne sahip, çok kaliteli bir poliüretan ester veya eter köpüktür.
  Yanmaz poliüretan köpük üzerine kumaş, deri ,pvc, alüminyum folyo vb. malzemelerin laminasyonu sayesinde dekoratif bir görünüm sağlar ve uygunsuz hallerden oluşan hidroliz ve çözülmeden, tozdan, yağdan vb. etkenlerden korur.Lamine işlemi altaki köpüğün ses emme kapasitesini artırır
  Makina çevreleri, yolcu gemilerinin motor bölümlerinde, havalandırma kanallarında, tesisat borularında, elektronik cihazlarda vb. kullanım alanlarına sahiptir.1000 mm x 2000 mm veya 1200 mm x 1800 mm ebatlarında olup, 10- 50 mm arası kalınlıkta üretilmektedir.
BARİYERLİ AKUSTİK PÖLİÜRETAN KÖPÜKLER
Yanmaz poliüretan köpük altındaki PVC veya kurşun bariyerler sayesinde ses emişini mükemmel kılar.
Sesin türüne ve şiddetine göre pvc ve kurşunun poliüretan köpük ile çeşitli varyasyonları uygulanabilir.
Sesin çok yüksek olduğu motor ve jenaratör daireleri, trenler, gemiler, tırlar, traktörler, otobüsler, kopresörler ve makina etrafının çevresinde uygulanabilir.480 mm x 480 mm ebatlarındadır

Kaucuk Polietilen

 • 2 m boyunda 6 mm'den 160 mm'ye kadar boru çaplarında, 6 mm'den 50 mm'ye kadar et kalınlıklarında boru ve 500,1000,1500 mm eninde, 15000 mm'den 3000 mm'ye kadar uzunlukta, 6 mm'den 32 mm'ye kadar et kalınlıklarında levha şeklinde sunulur.

  Kullanım Alanları:
  Isıtma  ve soğutma sistemleri, iklimlendirme ekipmanları, çift sıcaklıkla çalışan sistemler, havalandırma kanalları ve tanklar.

  µ 7000   ?0°C  < 0.036 W/mK -60 / +105°C  Class 0

 

İzolasyon Bantları

Bantlar İzolasyon için havalandırma sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır

Kullanım Alanları:
Isıtma  ve soğutma sistemleri, iklimlendirme ekipmanları, Nemlendirme ve Nem alma sistemleri, çift sıcaklıkla çalışan sistemler, diktörgen ve yuvarlak havalandırma kanalları ve tanklar.

Neoplen Conta

 • Hava kanalı flanş birleşim yerlerinde hava kaybını önlemek için
  izolasyon malzemesi olarak kullanılır.
  Malzeme
  Kauçuk malzeme üzerine çift taraflı bant lamine edilmiştir.
  EBATLAR
  Kalınlık 5mm genişlik 13-15-20 mm olup makara boyutu 15m'dir.
  Özel ebat istendiği taktirde imalat mümkündir

Polietilen Levha

 • Yapılarda, duvar arası, havalandırma kanalları,kiremit altı, şap altı, asma tavan altı uygulamalarında ısı,nem ve ses izolasyonunu sağlamak amacıyla kullanılır. Malzeme kullanım alanlarına göre kendinden yapışkanlı, folyolu, polietilen film kaplı olarak üretilmektedir.
  Isıya Dayanıklılık: (-45° C) ile (+105°)
  Yoğunluk:25-30 kg/m3
  Renk: Gri,beyaz
  Ambalaj: Rulo poşetler halinde