Bilgi ve iletişim hattı,   0532 682 00 56

Doğalgaz Bacaları

Doğalgaz baca sistemleri 316 L kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir.

Doğalgaz Bacaları

En büyük farklılığı molibden (Mo) ihtiva etmesidir. Molibden (Mo) 316'ya korozif ortamlarda, 304'ten daha iyi dayanım sağlar, özellikle yüzey ve iç yapısında çatlak ve çukur oluşumlarına karşı dirençlidir. Şekillenme ve kaynak kabiliyeti yüksektir. İnce kesitlerde kaynak sonrası tavlama gerektirmez.
 
TEK CİDARLI BACA SİSTEMLERİ
 
Doğalgaz ile çalışan cihazların atık gaz egzosunu, binalardaki mevcut baca şaftına bağlayan ve şaft içine kurulan sistemlerdir.
 
316 L paslanmaz çelikten imal edilen, BCC – A ve BCC - B ticari model bacalar, özel olarak tasarlanmış muf sistemi ve bağlantı kelepçesi ile baca birleştirmelerinde ve sızdırmazlıkta mükemmel çözümler sunmaktadır.
 
Paslanmaz çelik taşıyıcı “Baca Desteği” ile uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlamaktadır.
 
Özel tasarım yağmura karşı korumalı ve rüzgar kuşaklı baca şapkaları ile verimli ve sorunsuz baca çekişi sağlamaktadır.
 
Tek cidarlı baca sistemlerimiz ; Ø 130 – Ø 400 mm aralığı’nda, 0,60 mm et kalınlığı’nda, Ø 400 – Ø 500 mm aralığı’nda, 0,80 mm et kalınlığı’nda olmak üzere, üflemeli ve atmosferik sistemler için negatif, kaskad sistemler için pozitif basınçlı baca uygulamalarında kullanılır.
 
ÇİFT CİDARLI BACA SİSTEMLERİ
 
Mevcut baca şaftı uygun olmayan binalarda, doğalgaz ile çalışan cihazların atık gaz egzostunu bina dışına kurulan, izolasyonlu baca sistemine bağlayan uygulamalardır.
 
316 L paslanmaz çelikten imal edilen, BCC - C ticari model bacalar, özel olarak tasarlanmış muf sistemi ve bağlantı kelepçesi ile baca birleştirmelerinde ve sızdırmazlıkta mükemmel çözümler sunmaktadır.
 
Dış cidar ile baca arasına sarılan taş yünü, yüksek yalıtım performansı sağlamaktadır. Yoğuşma çok düşük seviyelerde gerçekleşeceğinden, baca çekiş verimliliği en üst seviyelere çıkar.
 
Paslanmaz çelik, “Duvar Kelepçesi” ve taşıyıcı “Baca Desteği” ile uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlamaktadır.
 
Çift cidarlı baca sistemlerimiz ; Ø 130 – Ø 400 mm aralığında, 0,60 mm et kalınlığında, Ø 400 – Ø 500 mm aralığında, 0,80 mm et kalınlığında olmak üzere, üflemeli ve atmosferik sistemler için negatif, kaskad sistemler için pozitif basınçlı baca uygulamalarında kullanılır.