Bilgi ve iletişim hattı,   0532 682 00 56

H1 Bacası

H1 Bacası

Tekstil sektöründe egzoz havası arıtımında belirli ve farklı zorluklar görülebilir.
 
Özellikle H1 Makinelerinin egzoz havasından ortaya çıkan atık hava yoğun koku ile birlikte balmumu, yağ ve elyaf parçacıklarından oluştuğu için yüksek verimli bir ayırma gerektirir.
 
Üretim konumuna bağlı olarak tekstil üreticileri, H1 Makinesi emisyon sınırları açısından sıkı düzenlemelerle karşı karşıyadır.
 
H1 makinelerinde, kumaşın sadece kurutulmadığı aynı zamanda termo fiksasyona maruz kaldığı kumaş ısıl işlemi (örme dokunmuş kumaşlar) için tekstil terbiye alanındadır.
 
Çalışma sıcaklığı, gerçek üretim moduna ve kumaşa bağlı olarak 200°C’den fazla olabilir. H1 Makinelerinin çalışması için, yüksek bir elektrik enerjisi tüketimi (motorlar – vantilatörler için) ve yüksek bir ısı tüketimi gerektirir.
 
Uygun olmayan bir filtre sistemi H1 makinelerinden türetilen kirli egzoz havası ile karşı karşıya kaldığında, filtre hücresi hızla yıpranır ve filtre değişimi veya değiştirilmesi için yüksek maliyet gerektirir. Buna ek olarak H1 makineleri egzoz havası, sonraki işlemler için kullanılabilecek değerli ısı içerir.